Bhagavad-gítá taková, jaká je

Bhagavad-gítá taková, jaká je

“ Léta studia válečnického umění udělali z Arjuny obávaného lukostřelce. V boji neměl sobě rovného a plnit svoji královskou povinnost bylo pro něj ctí.
Nyní ale roztřesený sedí na válečném voze, naříká a pláče… I tak velké osobnosti někdy stojí před velkým životním rozhodnutím. Kvůli politice, diplomacii a územnímu rozdělení nyní Arjuna čelí v nepřátelských liniích mnoha rodinným členům. Má se vzdát královské povinnosti, ušetřit svoji rodinu a do konce života žít jako zbabělec, který utekl z boje? Nebo má dokonale plnit svoje přirozené poslání, naplnit tak nezvratný osud a získat věčnou slávu i za cenu krveprolití jeho nejbližších?

Veškeré naše problémy však proti tomu Arjunovu vypadají směšně. Znalost pradávného příběhu a závěrů tohoto hlubokého rozhovoru nám může pomoci překlenout i ty nejtěžší zkoušky v našem osobním životě.

Proč se dějí v životě různé nechtěné události? Proč jsme nuceni někdy jednat tak, jak sami nechceme? Je smrt konečná pozice? Vzniklo stvoření náhodu, nebo je zde inteligentní tvůrce, řídící vše, včetně našich životů?

Tato kniha dokonale popisuje otázky karmy, reinkarnace, rozdílu mezi tělem a duší, fungování tohoto vesmíru, naší přirozené pozice a vztahu s Nejvyšším Pánem.
Více než pět tisíc let starý rozhovor mezi Bohem Šrí Krišnou a dokonalým válečníkem Arjunou těsně před obrovskou bitvou, která měla rozhodnout o budoucnosti planety.

reinkarnace
Reinkarnace
Tři kvality hmotné přírody
Tři kvality hmotné přírody

Bhagavad Gítá, taková jaká je

autror AČ. Bhaktivédanta swami Prabhupáda
18 kapitol, 926 stran
originální sanskrtské texty, přepisy do latinky, překlady slovo od slova a významy“

 

Napsat komentář